Afiša (24. feb - 2. mar)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Piektdien, 23. februārī, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs svinīgi atklāja renovēto Aleksandra Puškina liceja muzeju „Puškins un Baltija”. „Puškina liceja muzejs patīkami pārsteidz ar savu unikalitāti. Vērienīgais eksponātu daudzums padara šo muzeju vērtīgu un svarīgu ne tikai skolai, bet arī mūsu pilsētai un valstij,” sacīja N. Ušakovs. 

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) projektā „Izglītība izaugsmei 2018” ir uzsācis vienu no aktivitātēm -  projektu konkursu „Atbalsts skolas stratēģisko mērķu sasniegšanai”, lai sniegt atbalstu skolām un veicinātu pedagogu kolektīva profesionālo pilnveidi.

 

Sveicot dzimšanas dienā, 2018. gada 23. februārī, jau otro no Baltijas valstu māsām - Igauniju Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādē norisinājās svētku koncerts. Tam cītīgi bērni gatavojās trīs nedēļas. Lai pārsteigtu draugus Igaunijā, kopā ar mammām un tētiem iestādē cepām cepumus, tinām ķiestas, bērni apguva igauņu tautas rotaļas un dziesmas, kā arī Baltijas valstu vienojošo dziesmu “Atmostas Baltija”.

 

Lai dzīvo prieks, jaunatklājumi, draudzība un aktīvi pavadīts laiks! "LIdomas" aicina 7-11 gadus vecus bērnus pavasara brīvlaikā piedalīties dienas nometnē "Smurfi iedvesmo 2", kur dalībnieki varēs sastapt radošo profesiju pārstāvjus, kas ļaus bērniem līdzdarboties, kā arī apmeklēt iestādes, kurās būs aizraujošas un izzinošas nodarbības.

 

Kad ārā vērojama pavasara cīņa ar ziemu, Rīgas 124. pirmsskolas izglītības iestādes “Dzērvenīte” lielie un mazie iemītnieki svinēja Meteņus.

 

Piektdien, 23. februārī, Ķīpsalā atklās starptautisko izglītības izstādi “Skola 2018” un grāmatu un izdevniecību izstādi “Latvijas Grāmatu izstāde 2018”. Šie pasākumi allaž guvuši lielu atsaucību, piesaistot tūkstošiem izglītības iespēju meklētāju un grāmatu lasītāju.

 

19. februārī uz Rīgas 112. pirmsskolas izglītības iestādi ar tematisku rotaļnodarbību “Drošība ziemā” viesojās Valsts policijas inspektore kopā ar rotaļu tēlu Runci Rūdi. Inspektore skaidroja bērniem kā pasargāt sevi dažādās dzīves situācijās ziemas laikā.

 

Stikla mākslas darbnīca “Mozaīka” līdz 16. martam aicina apmeklēt audzēkņu darbu izstādi “Gadskārtas” Mencendorfa nama Stikla mākslas un studiju centra telpās, Grēcinieku ielā 18. Izstāde apskatāma no plkst.11.00 līdz 17.00 (pirmdien, otrdien muzejs slēgts).

 

2018. gada janvārī Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola (RTPV) sadarbībā ar Rīgas 1. speciālo internātpamatskolu – attīstības centru uzsāka projekta “Pierādi savu iekšējo aktieri!” realizēšanu. Projekts paredz izrādes scenārija izveidi un pielāgošanu iesaistītajiem dalībniekiem un lugas “Kā Garausis Lielais olas dēja” iestudēšanu. Projekts ilgs 3 mēnešus, līdz 2018. gada 15. aprīlim.

 

Ceturtdien, 2018. gada 22. februārī, plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē RLB Zinību komisijas ceturtdienu priekšlasījumu ietvaros notiks Mg.sc.soc. Margaritas Želves priekšlasījums Rīgas Latviešu biedrības biedra Rūdolfa Libeka (1854-1908) dzīve un darbība.

 

Šogad divas dienas – 24.februārī un 3.martā, RKĢ rīko atvērto durvju dienas. Laikā no plkst.10.00 līdz 15.00 skolā norisināsies daudzas interaktīvas darbnīcas, kurās varēs piedalīties gan bērni, gan pieaugušie. „Visas mūsu piedāvātās interaktīvās darbnīcas un izstādes parāda skolas iespējas un dod ieskatu apgūstamajās programmās,” stāsta RKĢ direktore Anna Jermakoviča.

 

Šogad izstādē „Skola 2018” Rīgas Valsts tehnikuma (RVT) stendā visiem interesentiem būs iespēja ne tikai uzzināt par iespējām apgūt dažādas profesijas, bet arī praktiski darboties dažādās ar apgūstamajām profesijām saistītās jomās.

 

No 2018. gada 19. februāra Pārdaugavas izpilddirekcijas telpās iedzīvojušies Bērnu un jauniešu centra “Altona” mākslas pulciņu un studiju 36 audzēkņu radītie tēli dažādās mākslas tehnikās – zīmējumos, grafikās, gleznās, bareljefos  un tekstīlijās. Izstāde priecēs izpilddirekcijas darbiniekus un apmeklētājus līdz marta beigām.

 

16. februārī Rīgas 95. vidusskolas pirmsskolas grupas kopā ar Rīgas 275. pirmsskolas izglītības iestādes “Austriņa” bērniem svinēja Masļeņicu. Šogad slāvu vismīļākos un visgardākos no svētkiem – Masļeņicu, bērni sagaidīja kopā ar skanīgām rotaļām un garšīgiem cienastiem.

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs, sagaidot Latvijas 100. dzimšanas dienu,  vēl līdz 22. februārim aicina Rīgas vispārējo izglītības skolu skolēnus piedalīties festivālā “No pagātnes uz nākotni: Rīgas skola, skolotāji un skolēni 100 gados un turpmāk”.

 

No 26. līdz 28. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika XXIII Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kurā piedalījās 173 jaunie mūziķi no 55 skolām.  Žūrijas komisija piešķīra 15 pirmās, 20 otrās, 23 trešās vietas un 37 diplomus un speciālbalvas.

 

Bērni apgūst alfabētu kustībā

2018. gada 20. februāris

Nav noslēpums, ka tieši burtu apguve ir viens no visnozīmīgākajiem un arī salīdzinoši sarežģītākajiem bērna uzdevumiem. Lai šo uzdevumu atvieglotu un padarītu interesantāku gan bērniem, gan pedagogiem un vecākiem, izdevniecībā „Raka” ir izdota jauna grāmata-spēle burtu apguvei “Kustību alfabēts”.
    

 

Pasteidzies un piesakies izglītojošai dzīves spēlei „Bizness”, kas norisināsies sestdien, 24. februārī, no plkst. 10.00 līdz 13.00 Rīgas jauniešu centrā „Kaņieris” (Kaņiera iela 15).

 

Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs “Rīgas Dabaszinību skola” izsludina vides izziņas spēļu konkursa „Iepazīsti vidi!” Rīgas atklāto kārtu. Konkursa dalībniekiem būs jāizveido un jāprezentē patstāvīgi radīta vides izziņas spēle par tēmu “Dzīvo zaļi”. Visas iesūtītās spēlēs atbilstoši nolikumam piedalīsies klātienes Rīgas kārtā, kur dalībniekiem būs iespēja ne tikai pastāstīt par savu spēli, bet arī ieraudzīt un spēlēt citu autoru spēles.

 

14. februārī Valdo biroju ēkā, Bauskas ielā 58, tika atklāta Rīgas Jauno tehniķu centra audzēkņu darbu izstāde. Izstādē piedalās 10 datorgrafikas pulciņa un 9 vizuālās mākslas pulciņa audzēkņi.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 23.februārī, 2018, 16:25
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
e-skola.lv