Afiša (1. okt - 7. okt)

Pirmajā oktobra svētdienā Latvijā atzīmē Skolotāju dienu. Nodarbību skolā nav, tāpēc bērni savus skolotājus apsveic piektdien - no rīta uz skolu steidzas ar skaistiem ziedu pušķiem. Ar kādām grūtībām skolotājs saskaras savā darbā, kas nes prieku un ko nozīmē „labs skolotājs” – par to stāsta Rīgas Purvciema vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja, „Zelta pildspalvas” balvas nominante Karīna Sčastnaja.

Pirmajā oktobra svētdienā Latvijā atzīmē Skolotāju dienu. Nodarbību skolā nav, tāpēc bērni savus skolotājus apsveic piektdien - no rīta uz skolu steidzas ar skaistiem ziedu pušķiem. Par godu šiem svētkiem Rīgas Āgenskalna vidusskolas ekonomikas skolotāja Santa Kazaka intervijā pastāstīja, kas viņas darbā ir grūtākais, kas viņai dod prieku un kāpēc skolā ir jautri.

Jau vienpadsmito gadu “Zaļā josta” rīko izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!”, kas vieno Latvijas skolēnus un bērnudārzu audzēkņus kopējās rūpēs par Latvijas dabu.

Šā gada 19. septembrī  Rīgas Dabaszinību skolā notika ikgadējais vides izziņas konkurss “Nāc dārzā ciemoties”, šogad ar tēmu “Pākšaugi”.

Piektdien, 30. septembrī, Rīgā, Jelgavā, Salaspilī, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Liepājā, Ventspilī un Papē notiks Zinātnieku nakts pasākumi, piedāvājot ikvienam interesentam atklāt zinātnes noslēpumus. Šo Eiropas mēroga pasākumu Latvijā rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju, vadošajām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un citām ar pētniecību saistītām organizācijām.

Rudens Tomsona ielas Rīgas 148. pirmsskolas izglītības iestādē vienmēr ir bijis bagāts ar jaukiem notikumiem. Izņēmums nav arī šis rudens.

Uz Rīgas 234. pirmsskolas izglītības iestādi, Kurzemes prospektā 86C, ir atnācis Rudentiņš ar savām dāvanām, bagātu dārzeņu un augļu ražu, jautriem svētkiem, dziesmām, rotaļām un tautas ticējumiem. 27. septembrī ciemos pie bērniem uz Miķeļdienas svinībām ar zirgu atbrauca Miķelis, viņu sagaidīja Saimniece.

23. septembrī noslēdzās biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” organizētās kampaņas “Mazais pilsonis” daļa, kurā Rīgas nevalstiskās organizācijas (NVO) devās ciemos pie Rīgas skolu skolēniem. Tikšanās laikā skolēni izspēlēja spēli “Četri stūri” un formulēja savu viedokli par dažādiem pilsoniskās sabiedrības jautājumiem, kā piemēram, par iespējamo tikšanos ar Latvijas politiķiem.

„Mums ir viena viena saule, vienas debesis, viena zeme – Latvija,” ar šādu pārliecību 2016. gada septembrī sācies  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projekta „Mana Latvija + tava Latvija = mūsu Latvija” īstenošanas ceļš.

23. septembrī visā Latvijā risinājās "Olimpiskā dienas 2016" pasākumi. Arī Rīgas Mūzikas internātvidusskolas visu klašu skolēni ar prieku piedalījās pasakumā. Rīts sākās ar Olimpiskā karoga pacelšanu, tam sekoja Olimpiskās dienas vingrojumu komplekss.

Šogad UNESCO nedēļā no 10. līdz 16. oktobrim tiks atzīmēta 25. gadadiena kopš Latvija pievienojās Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijai (UNESCO).

Arī šajā – 2016./2017. mācību gadā - “Zaļā josta” izsludina makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!”. Jau trīspadsmito gadu pēc kārtas konkurss apvienos kopīgā darbā Latvijas izglītības iestāžu audzēkņus, sākot no pašiem mazākajiem un beidzot ar augstskolu studentiem, lai atbrīvotu plauktus, skapjus un bēniņus no veciem papīriem un kartoniem, gādājot par to pārstrādi vērtīgās otrreizējās izejvielās.

Miķeļi, rudens saulgrieži, ir nozīmīgs laiks, kad visi svarīgākie rudens darbi padarīti, un cilvēki var priecāties par sava darba rezultātu. Tāpēc simboliski līdz ar Miķeļdienas svētku koncertu un gadatirgu, noslēdzās sabiedrības integrācijas projekts “Varavīksnes tilts II’”, kurā kopīgi sadarbojās Rīgas 172. pirmsskolas izglītības iestādes, Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādes un Rīgas 193. pirmskolas izglītības iestādes bērni un viņu vecāki.

22. septembrī ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju noslēdzās konkurss „Draudzīgs velosipēdistam”, kas tika īstenots Eiropas Komisijas iniciētās kampaņas Gudrais pilsētnieks/ Eiropas Mobilitātes nedēļa 2016 ietvaros sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un Latvijas riteņbraucēju apvienību.

Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienas ietvaros, piektdien, 2016. gada 30. septembrī, Ekonomikas ministrija (EM) kopā ar Konkurences padomi (KP) un Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) aicina ikvienu interesentu iepazīties ar iestāžu darbību un to pārziņā esošajiem jautājumiem.

Rīgas 154. pirmsskolas izglītības iestādē Olimpiskās dienas pasākums notika 23. septembrī. Pasākumu gatavoja sporta skolotāja Eleonora Šišlova un visu grupu pirmsskolas izglītības skolotājas.

Jauno mācību gadu Bērnu un jauniešu centra “Altona” iesāka  ar izstādi “Krāsainā pasaule”, kas piektdien, 23. septembrī,  durvis vēra  skaistajā biroja kompleksa  “Valdo”, Bauskas ielā 58, 1. stāva foajē.

Piektdien, 30. septembrī,  Atvērto durvju dienā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru aicina vidusskolēnus uz sarunu par e-pakalpojumu iespējām Latvijā.

22. – 23.septembrī Rīgā norisinās Junior Achievement Europe rīkotā uzņēmējdarbības izglītības konference „Celebrating Entrepreneurship Education in Europe”, uz kuru ieradušies izglītības ministriju pārstāvji, vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolotāji, direktori un uzņēmējdarbības izglītības pētnieki no visas Eiropas, lai pārrunātu uzņēmējdarbības izglītības situāciju Eiropā, diskutētu par tās politikas izstrādes mehānismiem un dalītos tās ieviešanas labās prakses piemēros dažādās valstīs.

Šogad Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē (LU DF) pirmo reizi tiks īstenots Lielo datu analītiķa modulis, kurā papildus zināšanas un sertifikātu par kursu noklausīšanos varēs iegūt IT uzņēmuma Accenture Latvia darbinieki.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri