Ja tev vēl nav velovadītāja apliecības, bet ir jau vismaz 10 gadi, nāc uz Jauno velovadītāju skolu, apgūsti satiksmes noteikumus (6 nodarbības jūnija pirmajās divās nedēļās), nokārto CSDD eksāmenu un  tiec pie šī nopietnā dokumenta, kas dod tev tiesības piedalīties ceļu satiksmē.

Sākusies reģistrācija forumam „Izglītība izaugsmei 2017”, kurš notiks š.g. 14. un 15. jūnijā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, Krišjāņa Valdemāra ielā 1, Rīgā. Reģistrēties var elektroniski no 25. maija līdz 8. jūnijam: http://riimc.lv/forums-izglitiba-izaugsmei-2017.

Vasaras projekta laikā “Talantu pilsētas” telpās tiks izveidota iedomāta tūrisma aģentūra, kuras galvenais varonis būs Runcis zābakos. Tā būs kā radoša spēle - ar dažādu radošu un praktisku uzdevumu palīdzību virtuāli dosimies iepazīt Latvijas skaistos novadus,

20. maijā, kad lielākā daļa Latvijas skolēnu baudīja vienu no siltākajām šī gada dienām, 85 jaunie programmētāji pierādīja savas zināšanas Latvijas 2. atklātās datorikas olimpiādes finālā, ko organizēja Tehniskās jaunrades nams „Annas 2”.

Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskolas jaunieši aktīvi piedalās Starptautiskos projektos, iepazīst citu valstu kultūru, mācās kopā ar saviem jaunajiem ES draugiem, iegūst pieredzi, pārvar bailes un valodas barjeru, salīdzina sevi ar citiem jauniešiem no dažādām valstīm, kā arī novērtē Latvijas - savas valsts - īpašo skaistumu un neatkārtojamību.

Lai veicinātu bērnu tikumisko un patriotisko audzināšanu, sadarbojoties  kopā ar vecākiem, Rīgas 172. pirmsskolas izglītības iestādē no š.g. 20. februāra līdz 25. septembrim notiek projekts “Es izzinu pasauli”.

No 12. līdz 14. jūnijam Aglonā, Aglonas vidusskolā, Daugavpils ielā 6, lai sekmētu humānās pedagoģijas principu izpratni un praktisko pielietojumu mācību un audzināšanas darbā, tiek organizēta Humānās pedagoģijas vasaras skola

Drosme, atbildība, līdzcietība un solidaritāte, līdzās citām svarīgām vērtībām, ir izceltas kā tās, kurām nākotnē Latvijas skolās obligātā mācību satura ietvaros jaunajā kompetenču modelī būs jāpievērš īpaša uzmanība.

Veselīgs un sabalansēts uzturs ir viens no pamatnoteikumiem, lai bērns justos labi un būtu enerģijas pilns visas dienas garumā. Lai gan vairāk nekā puse jeb 56% vecāku norāda, ka viņu atvases pašas regulāri sev gatavo maltītes, teju tikpat daudz atzīst, ka ne vienmēr tās ir veselīgas un uzturvielām bagātas, – secināts Rimi Latvia un portāla Mammamuntetiem.lv aprīlī veiktajā pētījumā.

Rīgas Austrumu vidusskolā 23. maijā notika sabiedrības integrācijas projekta „Iecietības glezna” izglītojoši radošais seminārs par iecietības veicināšanu un jebkādas diskriminācijas novēršanu, kuru vadīja psiholoģe, ģeštaltterapeite, biedrības „Esi brīvs” valdes priekšsēdētāja Dace Caica.

Beidzoties 2016./2017. mācību gadam, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina galvaspilsētas skolas pieteikt pretendentus Rīgas pašvaldības balvām „Zelta pildspalva” un „Zelta stipendija”.

2013. gadā, kad Rīgas Vakara ģimnāzijā tika svinēta skolas simtgade, īpaši tika pētīta skolas arhitekta R.Šmēlinga dzīve un radošā darbība. Tika izveidots stends, kur parādīts izcilā arhitekta veikums Rīgā: P.Stradiņa slimnīcas korpusi, Bērnu un 1. slimnīcas ēkas, Āgenskalna tirgus, 25 skolu būves, kas ar savu veidolu vēl joprojām labi atpazīstamas galvaspilsētā.

Rātsnamā atklās divas izstādes

2017. gada 24. maijs

Pirmdien, 29. maijā, Rīgas domes ēkā (Rātslaukums 1) tiks atklātas divas izstādes. Plkst.15.00 Rātsnama pirmā stāva vestibilā tiks atklāta gleznotāja Nikolaja Karagodina piemiņas izstāde, bet plkst.16.00 Rīgas domes 5. stāvā tiks atvērta mākslinieces Andžellas Trinkunas (viņa ir arī N.Karagodina skolniece) darbu izstāde „Sievietes fantāzija”.

Rīgas Mūzikas internātvidusskolā norisinājās I starptautiskais pianistu konkurss “Primavera”. Šogad dalībnieku vidū bija Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Polijas un Latvijas pārstāvji. Pavisam 43 dalībnieki no 14 skolām – 7 Latvijas un 7 ārvalstu skolām.

20. maijā Arkādijas parkā “Pārdaugavas svētku“ laikā Bērnu un jauniešu centrs “Altona” tradicionāli aicināja Rīgas skolēnus uz zīmēšanu un gleznošanu brīvā  dabā. Sestdien  laiks bija ļoti pateicīgs gleznošanai āra apstākļos – pēc aukstā pavasara  bija saulains un ļoti silts.

Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrs (SIIC) aicina bioloģijas, fizikas, ķīmijas, ģeogrāfijas, dabaszinību un matemātikas skolotājus pieteikties dalībai ikgadējā metodiski praktiskajā konferencē „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”, lai prezentētu veiksmīgu metodisku ideju.

Ceturtdien, 2017. gada 25. maijā, plkst.13.00  Brīvā laika centrā “Jota”, Augusta Deglava ielā 1A, Guntara Rača autorkoncerts “Laikam laika nav”. Ieeja bez maksas.

Jaunie cilvēki, kuri vēlas nopelnīt un iegūt darba pieredzi vasaras laikā, tiek aicināti pievienoties starptautiskam projektam "Vasaras darbu banka". Pirmo reizi, šī iniciatīva tiek organizēta visās Baltijas valstīs - Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

25. maijā plkst. 14.00 Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” svētku zālē (K. Barona 99) notiks interešu izglītības skolotājas Daces Putānes metodiskā materiāla „Burti dārzā” atvēršanas svētki. Grāmata „Burti dārzā” ir metodiskais materiāls, kas palīdzēs bērniem, vecākiem un skolotājiem radoši, ar spēļu elementiem iepazīties ar dabu, burtiem un dzejoļiem. Metodiskais materiāls paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem.

Speciālo izglītības iestāžu, biedrību un centru iemītnieki 25. maijā plkst. 12.00. izdziedās un izdejos festivāla "Šķīru gaisu dziedādama" repertuāru Likteņdārzā, Likteņupes krastā, gatavojoties Latvijas 100. dzimšanas dienas svinībām 2018. gadā.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri