Afiša (9. dec - 15. dec)

Sestdien, 10. decembrī, pie Rīgas Kongresu nama notiks publiskās slidotavas atklāšanas svētki "Ziemas pasaka". Ikviens ir aicināts piedalīties dažādās bērnu aktivitātēs pie slidotavas, kā arī laikā no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 slidu nomas pakalpojumu izmantot bez maksas!

Novembra beigās Rīgas 234. pirmsskolas izglītības skolotājas devās uz Dublinu, lai pārstāvētu Latviju un papildinātu savas zināšanas par tēmu „Drošs internets” („Safe Internet”) Erasmus+ stratēģiskās skolu partnerības projekta „Ilgtspējīgas prasmes 2032” („Sustainable skills 2032”) ietvaros.

Otro gadu pēc kārtas, sadarbojoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam ar pasākumu producentu kompāniju “Notikumu aģentūra”, 26. decembrī Rīgā, Rīgas Nacionālajā sporta manēžā rīko aktīvās atpūtas pasākums ģimenēm ar bērniem “Sportiskā eglīte”.

No 24. līdz 28. novembrim Berlīnē norisinājās XV starptautiskais konkurss Euro Pop Contest Grand  - Prix „Berliner Perle”, kurā Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” balss attīstības studijas „Kantilēna” grupa „Akkolada” saņēma augsto 5. vietu.

Bērnu un jauniešu centra “Altona” LEGO robotikas pulciņa audzēkņi  no 1. līdz 3. decembrim jau ceturto reizi  piedalījās lielākajās starptautiskajās  robotikas sacensībās  Ziemeļeiropā  “Robotex -2016 “, kas norisinājās Tallinā, Igaunijā. Sacensībās  startēja   4. – 7. kl. skolēni 2 sacensību disciplīnās – jau ierastajā  “LEGO  sumo” un jaunajā  “3 kg LEGO sumo” .

Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte (PPMF) aicina vidusskolēnus, kuriem ir interese par pedagoģiju vai psiholoģiju, pieteikties Jauno pedagogu un psihologu skolā (JPPS). Skola sāks jauno mācību gadu ar pirmo nodarbību šo sestdien, 10. decembrī, plkst. 12.00 LU PPMF Jūrmalas gatvē 76.

Senos laikos, kad rotaļlietas nebija tik plašā klāstā pieejamas kā mūsdienās, vecāki saviem bērniem paši gatavoja spēļu mantas. Pārnesot šo pieredzi Rīgas Ziepniekkalna pirmsskolā, pedagogi šajā mācību gadā aicināja vecākus iesaistīties izstādes veidošanā “Es radu savu rotaļu pasauli”.

Latvijas komanda ar lieliskiem panākumiem startējusi Eiropas lielākajā un prestižākajā Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016.  Godpilno otro vietu, saņemot sudraba medaļas, kā arī nomināciju Best of the Nation ieguva Ieva Blūma un Kate Stroža, kas pārī startēja modes tehnoloģijās, bet bronzas medaļas izcīnīja skatlogu noformētāja Linda Vilka, mēbeļu galdnieks Reinis Gusts un lauksaimniecības tehnikas mehāniķis Krišjānis Jurāns.

Pirmdien, 5.decembrī, Latvijas Mākslas akadēmijā (Kalpaka bulvārī 13) tika parakstīts sadarbības līgums ar Rīgas domes Īpašuma departamentu par  monumentālās glezniecības mākslas darbu radīšanu uz  izglītības iestāžu ēku fasādēm.

Aizvadītā nedēļas nogale programmēšanas pulciņa audzēkņiem bija ļoti īpaša. No 2. līdz 4. decembrim Tallinā norisinājās lielākās robotikas sacensības Eiropā „Robotex 2016”. Šīs visiem 18 skolēniem un viņu jaunajiem "mini sumo" robotiem bija debijas sacensības. Gatavošanās noritēja ļoti nopietni, un arī rezultāti bija labi.

No 21. līdz 26. novembrim Rīgas 21. vidusskolā ciemojās somu viesi - trīs somu skolotājas un 10 skolēni. Vizīte bija ar mērķi turpināt starptautisko projektu Erasmus+ “Handy Hands together in Finland, Estonia and Latvia”.

Globālais tīmeklis sniedz teju neierobežotas zināšanu bagātināšanas un sazināšanās iespējas, taču vienlaikus tajā slēpjas ne mazums briesmu, kas īpaši apdraud ziņkārīgāko un apkrāpšanai nesagatavotāko sabiedrības daļu – bērnus.

29. novembrī un 1. decembrī notika Rīgas 4. klašu skolēnu konkursa “Pieskati uguni!” pusfināli. Konkursu organizē Bērnu un jauniešu centrs "Daugmale" sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi, Rīgas Interešu izglītības metodisko centru, Latvijas Ugunsdzēsības muzeju un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu.

2. decembrī Bērnu un jauniešu centrs “Altona” uzņēma projekta “Romu kultūras identitātes saglabāšanas un līdzdalība kultūrvides veidošanā caur romu kultūru un aktivitāšu starpniecību” romu jauniešus.

Novembra izskaņā Veseksas grāfs princis Edvards viesojās Tehniskās jaunrades namā “Annas 2”, lai iepazītos ar tur apgūstamajām prasmēm un pasniegtu izglītības iestādei starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award līdzdalības sertifikātu. Princis Edvards apmeklēja lidmodeļu, trases automodeļu, koka rotaļlietu darbnīcas un foto meistardarbnīcu, kurās mācīšanās notiek praktiski darbojoties.

Rīgas 192. pirmsskolas izglītības iestāde, Kārļa Vatsona iela 11A, aicina pieteikt mazuļus (no 3 līdz 6 gadiem) brīvajām vietām mazākumtautību mācību programmas apguvei.

Video sižets par to, ka 25. novembrī Mūzikas namā “Daile” tika sumināti Rīgas labākie interešu izglītības pedagogi un audzēkņi, nominācijā “Par mūža ieguldījumu interešu izglītībā” balvu saņēma Bērnu un jauniešu centra “Daugmale”  interešu izglītības skolotājs Konstantīns Haldins. šajā nominācijā balva tika piešķirta arī Rīgas 45. vidusskolas koncertmeistaram Jurim Kļavam.

2016. gada 27. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies Andras Neiburgas daiļradei veltīta starpdisciplināra zinātniska konference, kas iecerēta kā viens no centrālajiem pasākumiem A. Neiburgas daiļrades aktualizēšanā 2017. gadā.

4. decembrī plkst.17.00 Jauniešu pūtēju orķestris „Auseklītis” aicina ikvienu uz garīgās mūzikas koncertu „Adventus”, kas notiks Rīgas Svētā Jāņa baznīcā. Ieeja koncertā bez maksas.

Rīgas 68. pirmsskolas izglītības iestādē, Ādmiņu ielā 9A, mazākumtautību programmā ir brīvas vietas grupās, kurās apgūst mazākumtautību mācību programmu.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri