Afiša (25. okt - 31. okt)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Reaģējot uz publiskajā telpā neviennozīmīgi interpretēto pedagogu atalgojuma valsts mērķdotācijas sadali Rīgā, par nozari atbildīgais - Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) - norāda, ka valsts piešķirtais finansējums tika sadalīts, ievērojot Ministru kabineta (MK) noteikumus.

 

Jau novembrī Latvijas reģionos norisināsies Strukturētā Dialoga (SD) kritiskās domāšanas darbnīcas. Darbnīcās, ar interesantu metožu palīdzību, tiks veicinātas kritiskās domāšanas prasmes jauniešos un lēmuma pieņēmējo, kas ļaus izvērtēt Latvijas un Eiropas līmenī izveidotās SD rekomendācijas.

 

Jau divpadsmito gadu pēc kārtas Latvijas novadu un pilsētu izglītības pārvaldes, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes aicinātas pieteikt pretendentus Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētajā konkursā "Gada sporta skolotājs 2016".  

 

Ar konferenci „Karjeras vadības kompetence mūsdienīgam karjeras attīstības atbalstam izglītības iestādē” noslēgsies Karjeras nedēļa Rīgā. Konference notiks trešdien, 26. oktobrī, no plkst. 10.30 Friča Brīvzemnieka pamatskolā (Zeļļu iela 4), kurā aicināti piedalīties skolotāji, lai diskutētu par karjeras jautājumiem skolēnu un skolas ikdienā.

 

Rudens brīvlaiks Dabas muzejā

2016. gada 24. oktobris

Īpaša ziņa mūsu apmeklētājiem – skolēnu brīvlaika nedēļā Dabas muzejs būs atvērts arī pirmdien un otrdien! Lai Jūsu apmeklējumu padarītu interesantāku, mūsu speciālisti ir sarūpējuši tieši skolēniem un ģimenēm ar bērniem piemērotas rudenīgas aktivitātes.

 

Rīgas 256. pirmsskolas izglītības iestādē no 2016. gada 10. līdz 14. oktobrim projekta “Karjeras nedēļa 2016 - Es būšu... darba tirgū“ laikā notika dažādi interesanti pasākumi un profesiju prezentācijas, kuros pirmsskolniekiem bija iespēja aktīvi piedalīties un iepazīties ar dažādām profesijām.

 

Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde "Māra" ir pievienojusies tam iestāžu pulkam, kurš oktobrī piedalījās Karjeras nedēļā ar moto "Es būšu.....darba tirgū". Sagatavošanas grupas “Mārītes”, “Spārītes” un “Bitītes” izzināja un piedzīvoja raibu nedēļu – sapņoja par savu nākotnes profesiju, ciemojās vecāku darba vietās (Ugunsdzēsēju depo un AS "Antalis") un iepazinās arī ar citām mammas un tēta profesijām, bet bērnudārzā ciemojās policisti.

 

Piektdien, 21. oktobrī, Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs ar atjaunotās Lauvu mītnes atklāšanu nosvinēja 104 dzimšanas dienu. Svinībās īpaša loma bija ierādīta jaunajai iemītniecei - Āzijas lauvu mātītei Tori, kura pirmo reizi bija iznākusi labiekārtotajā āra aplokā.

 

BJC “IK Auseklis” stikla mākslas studijas audzēkne Annija Micīte par savu darbu “Mana pirmā ābece” ieguvusi apbalvojumu Starptautiskajā bērnu mākslas konkursā “Lidice 2016”. Svinīgā pasākumā, kuru Rīgas Domes telpās rīkoja Čehijas Republikas vēstniecība Latvijas laureāti saņēma diplomus, medaļas un piemiņas suvenīrus, kā arī noskatījās čehu pasaku filmu.

 

Laiks tā kā vējš aizpūtis 35 gadus, kopš  Ilūkstes ielā 10  Rīgas 86. vidusskola vēra savas durvis skolēniem. Skolas laiks, noteikti, ir viens no nozīmīgākajiem dzīves pamatu veidošanās posmiem. 

 

Arī Rīgas 267. pirmsskolas izglītības iestādē oktobrī veiksmīgi un interesanti ir noritējusi “Karjeras nedēļa 2016”. Bērnu vecāki bija ļoti atsaucīgi un aktīvi iesaistījās savu profesiju prezentācijā, tāpēc bērni uzzināja daudz jauna par dažādām profesijām un piedalījās profesiju prezentāciju aktivitātēs.

 

Jauno 2016./2017. mācību gadu uzsākot, Rīgas 124. pirmsskolas izglītības iestāde “Dzērvenīte” (Bērzupes ielā 3) nolēma iegūt jaunu pieredzi un piedalīties Karjeras nedēļā 2016, un rezultātā - ļoti par to priecājas.

 

Rīgas152. pirmsskolas izglītības iestādē (Juglas ielā 1B) no 10. līdz 14. oktobrim projekta “Karjeras nedēļas 2016 –"Es būšu ... darba tirgū" ietvaros pirmsskolniekiem bija iespēja iepazīties ar profesiju daudzveidību vecumposmam piemērotā līmenī. 

 

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” teātris „Zīļuks” ar panākumiem un spilgtiem iespaidiem atgriezies no XXIII Starptautiskā bērnu teātru festivāla Suboticā, Serbijā. Festivāla laikā Suboticas pilsēta kļuva par pasaules leļļu teātru galvaspilsētu. Festivālā piedalījās 53 teātri no visas pasaules – Eiropas, Āzijas, Okeānijas, Latīņamerikas valstīm ar 234 bērniem domātām izrādēm!

 

Rīgas 19. vidusskolai – 85

2016. gada 20. oktobris

Rīgas 19. vidusskolai (Miglas ielā 9, Kurzemes rajons) šis ir jubilejas gads. Tradicionāli jubileja tiek svinēta rudenī, lai gan pati skolas ēkas atklāšanas diena bija 1931. gada 1. martā. Arī šogad kolektīvs ir sagatavojis  veltījumu skolai – būs daudzveidīga skolēnu un skolotāju radošo darbu izstāde, koncerts, kuru parādīsim skolēniem un viesiem 21.oktobrī.

 

Pediatre: bērnu ģērb kā sīpoliņu

2016. gada 20. oktobris

Vecāku prioritāte nr. 1 vienmēr ir bērna labsajūta un veselība, tomēr tiklīdz sākas pirmās salnas un termometra stabiņš nokāpj līdz nullei, mammas un tēti mēdz ieslīgt galējībās. Bērni nereti tiek turēti pārkurinātās telpās vai tiek pārtuntuļoti, lai gan rudens ir īstais laiks imunitātes stiprināšanai un izklaidēm svaigā gaisā. Mazo ekspertu skolas pediatre Anna Birka stāsta, kā būtu pareizāk rīkoties, lai bērns rudenī ir vesels un ņiprs.

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Uzziņu un informācijas centrs un LNB Mācību centrs aicina pedagogus mācībām 2016. gada skolēnu rudens brīvdienās, 26. un 27.oktobrī.

 

1991. gada 1. oktobrī direktora Leonharda Fārenhorsta (amatā no 1991. līdz 1994.) vadībā Zolitūdē darbu sāka jauna skola, kura ieguva nosaukumu Ziemeļvalstu ģimnāzija. Par skolas īpašo atšķirības un kvalitātes zīmi izglītības programmās kļuva ziemeļvalstu valodu apguves piedāvājums: dāņu, norvēģu, somu vai zviedru valoda.

 

17. oktobrī Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola sadarbībā ar Latvijas itāļu valodas pasniedzēju asociāciju organizēja radošo darbnīcu ar moto “Mode un dizains”, kurā skolēni iepazina itāļu kurpju dizainera Ferragamo darbus.

 

PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” katru gadu rīko konferenci par aktuāliem izglītības jautājumiem. Iepriekšējo gadu konferences tematika bija „Karjeras iespējas profesionālajā izglītībā”, „Ekonomika un izglītība”, kurā ar ziņojumiem piedalījās Ekonomikas ministrijas, Latvijas Bankas, Latvijas Universitātes, Nodarbinātības Valsts aģentūras un citu organizāciju speciālisti. Konference notiks 2016.gada 16. novmbrī Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 1c.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 25.oktobrī, 2016, 10:53
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
e-skola.lv