Afiša (28. sept - 4. okt)

„Mums ir viena viena saule, vienas debesis, viena zeme – Latvija,” ar šādu pārliecību 2016. gada septembrī sācies  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projekta „Mana Latvija + tava Latvija = mūsu Latvija” īstenošanas ceļš.

23. septembrī visā Latvijā risinājās "Olimpiskā dienas 2016" pasākumi. Arī Rīgas Mūzikas internātvidusskolas visu klašu skolēni ar prieku piedalījās pasakumā. Rīts sākās ar Olimpiskā karoga pacelšanu, tam sekoja Olimpiskās dienas vingrojumu komplekss.

Šogad UNESCO nedēļā no 10. līdz 16. oktobrim tiks atzīmēta 25. gadadiena kopš Latvija pievienojās Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijai (UNESCO).

Arī šajā – 2016./2017. mācību gadā - “Zaļā josta” izsludina makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!”. Jau trīspadsmito gadu pēc kārtas konkurss apvienos kopīgā darbā Latvijas izglītības iestāžu audzēkņus, sākot no pašiem mazākajiem un beidzot ar augstskolu studentiem, lai atbrīvotu plauktus, skapjus un bēniņus no veciem papīriem un kartoniem, gādājot par to pārstrādi vērtīgās otrreizējās izejvielās.

Miķeļi, rudens saulgrieži, ir nozīmīgs laiks, kad visi svarīgākie rudens darbi padarīti, un cilvēki var priecāties par sava darba rezultātu. Tāpēc simboliski līdz ar Miķeļdienas svētku koncertu un gadatirgu, noslēdzās sabiedrības integrācijas projekts “Varavīksnes tilts II’”, kurā kopīgi sadarbojās Rīgas 172. pirmsskolas izglītības iestādes, Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādes un Rīgas 193. pirmskolas izglītības iestādes bērni un viņu vecāki.

22. septembrī ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju noslēdzās konkurss „Draudzīgs velosipēdistam”, kas tika īstenots Eiropas Komisijas iniciētās kampaņas Gudrais pilsētnieks/ Eiropas Mobilitātes nedēļa 2016 ietvaros sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un Latvijas riteņbraucēju apvienību.

Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienas ietvaros, piektdien, 2016. gada 30. septembrī, Ekonomikas ministrija (EM) kopā ar Konkurences padomi (KP) un Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) aicina ikvienu interesentu iepazīties ar iestāžu darbību un to pārziņā esošajiem jautājumiem.

Rīgas 154. pirmsskolas izglītības iestādē Olimpiskās dienas pasākums notika 23. septembrī. Pasākumu gatavoja sporta skolotāja Eleonora Šišlova un visu grupu pirmsskolas izglītības skolotājas.

Jauno mācību gadu Bērnu un jauniešu centra “Altona” iesāka  ar izstādi “Krāsainā pasaule”, kas piektdien, 23. septembrī,  durvis vēra  skaistajā biroja kompleksa  “Valdo”, Bauskas ielā 58, 1. stāva foajē.

Piektdien, 30. septembrī,  Atvērto durvju dienā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru aicina vidusskolēnus uz sarunu par e-pakalpojumu iespējām Latvijā.

22. – 23.septembrī Rīgā norisinās Junior Achievement Europe rīkotā uzņēmējdarbības izglītības konference „Celebrating Entrepreneurship Education in Europe”, uz kuru ieradušies izglītības ministriju pārstāvji, vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolotāji, direktori un uzņēmējdarbības izglītības pētnieki no visas Eiropas, lai pārrunātu uzņēmējdarbības izglītības situāciju Eiropā, diskutētu par tās politikas izstrādes mehānismiem un dalītos tās ieviešanas labās prakses piemēros dažādās valstīs.

Šogad Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē (LU DF) pirmo reizi tiks īstenots Lielo datu analītiķa modulis, kurā papildus zināšanas un sertifikātu par kursu noklausīšanos varēs iegūt IT uzņēmuma Accenture Latvia darbinieki.

Valodu kafejnīcas ideja - apgūt valodu neformāli, sarunās pie kafijas vai tējas tases publiskā kafejnīcā. Laiks: otrdienās no plkst.17.00 līdz 19.00. Vieta: Latvijas Nacionālās Bibliotēkas kafejnīca “Klīversala”, Mūkusalas iela 3.

30. oktobrī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā,  notiks Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”  meiteņu kamerkora"Tonika" 50 gadu jubilejas koncerts "Ceļš, kas sauc..."!

KidsExpo 2016: sports un aktīvā atpūta

2016. gada 22. septembris

25. septembrī no plkst. 12.00 līdz 18.00 Radisson Blu Daugava viesnīcā, pirmā stāva zālē “Daugava”, Kuģu ielā 24, Rīgā, norisināsies sportam un aktīvai atpūtai veltīta izstāde bērniem un to vecākiem. Ieeja izstādē bez maksas.

Šajā vieslekcijā tiks aplūkota Rūdolfa Blaumaņa aizraujošā piedzīvojumu novele „Nāves ēnā” (1899), kurā rakstnieks izmantojis t. s. dubultās optikas metodi, kas tekstam piešķir vairākas nozīmes.

No šī gada 1. decembra visi Rīgas bērnudārzu darbinieki – pedagogi, auklītes un tehniskais personāls, kā arī skolu tehniskie darbinieki  – saņems atlaides sabiedriskajā transportā. Atvieglojumus saņems arī Kultūras ministrijas padotībā esošo Rīgas izglītības iestāžu pedagogi.

Bērniem Latvijā ir lieliska izpratne par aizsargekipējumu, kas jālieto, braucot ar velosipēdu, bet nedrošību un grūtības sagādā dažādu šķēršļu pārvarēšana – tā liecina novērojumi ERGO veloskolā, kas vasarā darbojās dažādās Latvijas pilsētās. Par sekmīgi izpildītiem velobraucēju praktiskās braukšanas pārbaudījumiem ERGO veloskolā apliecību saņēma gandrīz 1500 bērnu.

2004. un 2005. gadā dzimuši zēni no visas Latvijas tiek aicināti pieteikties konkursam “Superpuika 2017”. Konkursa 1. kārta notiks 2016. gada 11. oktobrī, pieteikšanās līdz 30. septembrim. Konkursa 2. kārta gaidāma novembra beigās, un konkursa fināls – 2017. gada pavasarī. Pieteikšanās elektroniski, aizpildot anketu http://ej.uz/SP2017.

Jau otro nedēļu Rīgā norisinās kampaņas “Mazais pilsonis” rudens sesija. Kampaņas laikā Rīgas nevalstiskās organizācijas (NVO) dodas uz Rīgas skolām, lai informētu un ieinteresētu skolēnus kļūt pilsoniski aktīviem, interaktīvā veidā informējot par Rīgas NVO darbu un iespējām.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri